Warsztaty muzyczne 2019

W dniach 22 – 24 marca 2019r. Orkiestra Dęta Szczedrzyk uczestniczyła w warsztatach muzycznych w Pokrzywnej. Warsztaty prowadzone były przez Marka Kulika w ośrodku wypoczynkowym Sudety. W trakcie trzydniowego wyjazdu 23 uczestników warsztatów szkoliło swój repertuar, ćwiczyło nowe utwory oraz doskonaliło umiejętności gry solistycznej jak również gry całego zespołu.

Nie mogło zabraknąć czasu także i na wypoczynek oraz dobrą zabawę. W sobotnie przedpołudnie część członków orkiestry zdobyła czarnym szlakiem Kopę Biskupią, pozostali członkowie udali się na wspólne wędkowanie pstrągów, które wieczorem zostały upieczone przy wspólnym ognisku.

W sobotni wieczór swoim muzycznym kunsztem orkiestra mogła podzielić się z przebywającą w tym samym ośrodku grupą osób niepełnosprawnych Domu Samopomocy MAGNOLIA z Opola, dając 40 minutowy koncert. Na długo pozostanie w pamięci bardzo entuzjastyczne i emocjonalne wysłuchanie całego koncertu, zaangażowanie w trakcie jego trwania, długie oklaski oraz bisowań.